Aktuality

Vážení klienti,
v prípade potreby osobnej TERAPIE možnosť kontaktovať kolegu, terapeuta
GABRIEL LUKÁCS  
0948 100 229 (rýchla dostupnosť)

 

Od 01.01.2017 je ambulancia certifikovaným pracoviskom dopravnej psychológie

Otestujte sa:

Ste ohrození syndrómom vyhorenia?


Oznam pre žiadateľov o vydanie zbrojného preukazu
na vyšetrenie je potrebné priniesť so sebou výpis zo zdravotnej dokumentácie od svojho všeobecného lekára STIAHNUŤ

Kalendár

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Tehotenstvo znamená v živote ženy veľkú zmenu. Krásnu, ale i náročnú.
Súčasťou osobnosti tehotnej ženy sa stáva rola matky.

Je preto prirodzené, ak žena hľadá spôsoby, ako sa na toto obdobie čo najlepšie pripraviť.
Jednou z možností, ktorá môže budúcej mamičke uľahčiť prípravu na pôrod a pomôcť jej vyrovnať sa s úzkosťou a možnými ťažkosťami, ktoré so sebou tehotenstvo prináša, je RELAXÁCIA.
 

RELAXÁCIA, ako nástroj svojpomoci (po zvládnutí nácviku), prináša upokojenie, oslobodzuje od telesného a psychického napätia, prináša energiu a navodzuje stav rovnováhy, ktorý patrí medzi základné potreby každého človeka.
Relaxácia pomáha nadviazať kontakt s dieťatkom už počas vnútromaternicového vývinu, pomáha naladiť sa na dieťa. Celkovo tak napomáha osobnostnému rastu a rozvoju ženy.


Pre koho je vhodná: PRE BUDÚCE MAMIČKY, ktoré chcú urobiť čosi pre seba a pre svoje dieťatko, najvhodnejšie je začať s nácvikom do 16.týždňa tehotenstva.


Stretnutia sú individuálne, cena stretnutia podľa aktuálneho cenníka.

 

Tehotenstvo - čas nových začiatkov


"Bez nového života by človek, zvieratá a rastliny obývajúce túto planétu, všetok vývoj nešiel ďalej. Život je dar a povstal z ducha. Duchovné dary sú jemné, prínosné, najcennejšie. Nikto ich nemôže zrušiť, odhodiť, jedine človek sám. Najčistejšia duchovná sila je láska. Ak láskou naplníte okamihy po počatí dieťaťa, nemusíte sa ničoho báť. A i keď na krátky čas prídu problémy, ani vtedy sa nestrachujte. Svoju myseľ i telo znovu uveďte do pokoja." (Miroslav Hrabica)„V ruke som držala tehotenský test a usmievala som sa. Vedela som, že som tehotná od prvej chvíle – prosto od počatia. V momente, keď sme sa milovali, som si  bola istá – teraz to príde. Že mi vynechala menštruácia, som už brala s nadhľadom. Ale teraz, keď mi „bábätko“ potvrdil aj technický zázrak, teraz som to už mohla ukázať aj manželovi. Nepovedal nič, len ma pritúlil k sebe. A v tej chvíli som sa rozplakala. Začudovane na mňa pozrel a ja som sa zmohla iba na vetu: „Bojím sa, ešte nikdy som nebola tehotná...“
Takto a podobne asi prežíva svoje zistenie mnoho žien a mužov. Pocity sa v nás miešajú, radosť ide ruka v ruke s obavami. Na dieťatko sme čakali, modlili sme sa, aby sa ten zázrak podaril, poniektorí urputne bojovali dlhé mesiace, ďalší počítali plodné dni a niektorí už dokonca navštívili aj odborníkov, lebo to vytúžené dieťa nie a nie prísť.
A potom, občas po dlhom a vytúženom čakaní, sa zrazu objaví veľký strach a prekryje  radosť, ktorej sme sa nemohli dočkať. Prečo a ako je to teda? Čo robiť? Ako to prekonať?
Každá z nás žien bola pred tehotenstvom poznamenaná mnohými aspektmi. A každá z nás začne premýšľať o tom, ako materstvo ovplyvní náš život.
Náš? Ach, keby len... Spoločnosť má určité predstavy o tom, ako by sa mala tehotná žena správať.
Od budúcej matky sa očakáva, že sa bude správať matersky už počas tehotenstva, že bude nežná, nadšená a pripravená, že prosto bude žiariť radosťou. Lenže poďme s farbou von.  Ktorá z nás nezažila pocit bezradnosti? Ktorú neprepadla myšlienka: Čo teraz? Ako ďalej? A ako to ja, obyčajné dievča zvládnem? Mamky, ktoré čakajú druhé, či ďalšie dieťatko, sa zase zamýšľajú nad tým, ako to bude, keď sa súrodenec narodí. Budem mať dostatok lásky i pre druhého? Neublížim tým tomu staršiemu?
Na všetky pocity máte právo. To je to najdôležitejšie, čo si potrebujete uvedomiť. Máte právo byť šťastná, lietajúca v oblakoch, ale i neistá či ustráchaná. Dobre mienené rady typu zvládneš to ako mnohé pred tebou sú síce fajn, ale váš pocit to zmeniť nemusí. Každá zo žien počas tehotenstva pociťovala nejaké obavy. Nech už sa týkali zdravotného stavu, dieťatka či novej roly, do ktorej  vstúpili. Je skvelé ak sa o tom máte s kým porozprávať.“ (autor: Mgr.Ľuba Lapšanská)

Práve pre tieto chvíle sme tu pre Vás – naša psychologická ambulancia v Košiciach poskytuje aj služby určené budúcim mamičkám v podobe relaxačných cvičení a povzbudzujúcich rozhovorov o tom, čo Vás trápi.